Úvodní stránka

 

CENY NA ROK 2023

VELIKONOČNÍ VÍKEND JIŽ OBSAZEN

Tipy na výlety

slavonice

 

Slavonice

Malebné město Slavonice, leží na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavené překrásnými renesančními památkami, od roku 1961 prohlášené za památkovou rezervaci. Obě náměstí v centru města lemují měšťanské domy s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, pocházející převážně ze 16. století. Navštívit můžete i unikátní podzemní systém středověkých odvodňovacích kanálů a štol, který se táhne pod jádrem města. Pro milovníky historie je v blízkosti města areál pevnostního opevnění předválečného Československa.


Další informace: www.slavonice-mesto.cz
Vzdálenost od penzionu: 7 km (mapa)

 
jindrichuvhradec

 

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Hrad a zámek patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v ČR, pocházející z druhé poloviny 16. století. Od roku 1993 otevřen po rozsáhlé rekonstrukci a tři prohlídkové trasy zpřístupněné veřejnosti.

Další informace: www.zamek-jindrichuvhradec.eu
Vzdálenost od penzionu: 37 km (mapa)

 
dacice

 

Dačice

Město, které dalo světu kostkový cukr. Stálou expozici k tomuto světovému vynálezu je možné shlédnout v muzeu a galerii, které sídlí na Státním zámku. Zámek byl postaven v 16. století v renesančním slohu, později byl upraven barokně a klasicistně.

Další informace: www.dacice.cz
Vzdálenost od penzionu: 8,5 km (mapa)

 
telc

 

Telč

Město zapsané na seznamu UNESCO nabízí pohádkovou atmosféru při procházce historickým centrem. Náměstí Zachariáše z Hradce lemuje jedinečný soubor gotických a renesančních měšťanských domů s podloubími a zdobenými štíty. Navštivte i renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek nebo Folkové prázdniny.

Další informace: www.telc.eu
Vzdálenost od penzionu: 22 km (mapa)

 
landstejn

 

Státní hrad Landštejn

Hrad vybudovaný na počátku 13. století je jedním ze tří dochovaných románských hradů v ČR. Z horní části vyhlídkové věže se naskytne nádherný pohled na lesnatou krajinu České Kanady. V hradní expozici je možné shlédnout dějiny hradu, místní archeologické nálezy a středověké zbraně.

Další informace: www.hrad-landstejn.eu
Vzdálenost od penzionu: 18 km (mapa)

Další tipy

Kontaktujte nás

+420 607 188 105
info@penzionselskydvur.cz

 

JE MOŽNÉ U NÁS UPLATNIT ZAMĚSTNANECKOU KARTOU

 

 

  

 

 

 

 


Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací